Deju grupa Buras Deju grupa Buras

Deju grupas vēsture

Deju grupa Buras ir dibināta 1997.gada 4.decembrī, kopā sanākot vien pieciem dejotājiem. Pirmo desmit gadu garumā par Buriniekiem ik sezonu sevi saukuši 10-14 dejotāji vecumā no 18 gadiem.

No 2007. gada deju grupā sākās uzņemšana 7 bērnu un jauniešu vecuma grupās, sākot no 6 gadiem. 

Šobrīd esam jau vairāk ka 165 dejotāji vecumos no 6 - 35 gadiem.

Pastāvēšanas laikā Buras koncertējušas daudzviet Latvijā, tai skaitā vairākkārt piedalījušās starptautiskajā laikmetīgās dejas festivālā „Laiks dejot”, kā arī ieguvušas augstas vietas citos mūsdienu dejas konkursos .

No ārvalstu braucieniem neaizmirstamākie bijuši – dalība Eiropas Show Dance deju čempionātā „European Open 2002” Austrijā, emocijām un notikumiem bagātās koncerttūres pa Meksiku 2008. un 2014. gadā, kā arī spilgts piedzīvojums Dienvidkorejā ar GrandPrix balvas guvumu Andongas starptautiskajā masku deju festivālā 2012. gadā.

Buru radošās izpausmes veido izsmalcināta horeogrāfija kopā ar gaumīgiem tērpiem, pārdomātu skatuves noformējumu un neziamirstamu šovu, izmantojot projekcijas un gaismu tehniku.

Buras eksperimentē, sadarbojoties gan ar dažādiem mūziķiem un aktieriem, gan piedāvājot jaunajiem horeogrāfiem izmēģināt savus spēkus. Buras – tā ir dzīve nemitīgā kustībā!